Nieuws
Vereenvoudigde beoordeling voor 60-plussers komt terug
18 juli 2025
(Ex-)werknemers van 60 jaar of ouder kunnen vanaf 1 september 2025 weer een vereenvoudigde WIA-beoordeling krijgen. Het is dan sneller duidelijk of iemand een WIA-uitkering krijgt. Deze beoordeling kan alleen als u en uw (ex-)werknemer ermee akkoord gaan.
Wanneer kan uw (ex-)werknemer de vereenvoudigde beoordeling krijgen?
Als uw (ex-)werknemer 2 jaar (104) weken ziek is op of na 1 september 2025 en op dat moment 60 jaar of ouder is, dan kan deze de vereenvoudigde beoordeling krijgen.
Mogelijke gevolgen voor u als werkgever
Als u geen eigenrisicodrager bent, dan heeft de vereenvoudigde WIA-beoordeling voor 60-plussers geen gevolgen voor de gedifferentieerde premie. Bent u eigenrisicodrager voor de WIA/WGA? Dan betaalt UWV de WIA-uitkering. Maar u blijft verantwoordelijk voor de re-integratie van uw (ex-)werknemer.
Extra informatie over de vereenvoudigde beoordeling voor 60-plussers
Bron: www.uwv.nl